EuroWeek

Kolejny Euroweek za nami…
W poniedziałek 23 września 2019r. uczniowie z klas 7 i 8 wyjechali na warsztaty do Długopola Dolnego. Program wyjazdu był bardzo napięty, a uczniowie korzystali z licznych atrakcji. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

W programie znalazły się m. in.:

Energizer - poranne rozgrzewka z wolontariuszami;
• Team building/warsztaty integracyjne;
• Autoprezentacja;
• Prezentacje multimedialne o krajach m. in. Kolumbii, Etiopii, Indonezji, Argentyny;
• Nauka tańców;
• Multicultural Party.

Warsztaty prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego Świata (m. in. Kolumbia, Etiopia, Indonezja, Argentyna, Wietnam). Zajęcia odbywały się w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, które pozwoliły naszym uczniom rozwijać tak obecnie cenione na rynku pracy umiejętności społeczne jak: kierowanie zespołem, praca w grupie, prowadzenie

dyskusji/debaty.
Obóz szkoleniowy EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW to wspaniały pomysł dla uczniów chcących pogłębiać swoją wiedzę i włączyć się w życie społeczne i zawodowe nowoczesnej Europy. Wyjazd i udział w warsztatach prowadzonych w języku angielskim pozwala rozwijać umiejętności komunikacyjne uczniówi gwarantuje lepszy start w przyszłość. Każdego dnia nasi uczniowie poznawali tajemnice i ciekawostki różnych kultur świata, a to wszystko z perspektywy mieszkańców poszczególnych krajów - wspaniałych wolontariuszy obozu w Długopolu! To właśnie dzięki wolontariuszom, uczniowie mieli okazję poznać języki z różnych regionów świata i przede wszystkim ćwiczyć język, którego uczą się w naszej szkole - język angielski. Obóz EUROWEEK to jednak nie tylko nauka, ale i świetna zabawa. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie prowadzone były w luźnej, przyjaznej atmosferze. Wszystkiemu towarzyszył śmiech i zabawa, a na koniec łzy…….., że czas tak szybko zleciał i trzeba się pożegnać. Było świetnie i długo tego nie zapomnimy!

Opiekunowie: Beata Leszczorz, Cecylia Maszczyk, Magdalena Rybak